Naše moto

„Život není o tom vidět to krásné … ale prožít to!“

-- Dagmar Nosková, ředitelka

Změny v testování návštěv klientů domova pro seniory – AKTUALIZOVÁNO

Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů, jsme moc rádi, že navštěvujete své blízké v tak hojném počtu jako minulý týden. Úsměv na tváři našich klientů je i pro nás balzám na duši.

Vzhledem k tomu, že se epidemiologická situace nelepší a zůstávají v platnosti všechna nařízení ohledně návštěv, je stále povinné testování návštěvníků domova pro seniory. Z kapacitních – a ani finančních důvodů není možné, aby testování prováděl personál domova pro seniory. Vzhledem k tomu, že jsme poskytovatelem pobytových sociálních služeb, nikoli zdravotnické zařízení, náklady spojené s testováním návštěv jdou na vrub našeho zařízení.

Z tohoto důvodu s platností od středy 24. února 2021 provádíme testování návštěvníků pouze ve výjimečných případech.

Věříme, že i pro vás bude pohodlnější, když se nebudete muset na návštěvy „objednávat“, ale budete moci své blízké navštívit kdykoli (samozřejmě s ohledem na spolubydlící a provoz domova). Při návštěvě bude třeba doložit potvrzení, že jste v předešlých 90 dnech prodělali onemocnění covid_19 nebo že jste byli nejdéle před 48 hodinami testování na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem.

I nadále platí pravidla pro návštěvníky domova pro seniory a pro vycházení klientů mimo areál zařízení, jak bylo popsáno v předchozím článku. Děkujeme za jejich dodržování.

VÝBĚR ODBĚROVÝCH MÍST – testování na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2

Přinášíme krátký přehled míst, ordinací lékařů, ve kterých je prováděno testování na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2. Upozorňujeme, že se jedná pouze o náhodný výběr. Informace jsou přebrány z různých webových stránek, vždy je nutné se s daným testovacím místem domluvit, kdy a za jakých podmínek je možné test provést. Sociální služby obce Chomutice nejsou s žádným zařízením domluvené na provádění testování. Antigenní testy jsou pro osoby se zdravotním pojištěním v ČR v současnosti poskytovány zdarma jednou za tři dny.

Ostroměř

  • MUDr. Michaela Strejčková – info

Hořice

  • Levitovo centrum následné péče – info

  • JNONY, s.r.o. – ORL ambulance – info

Jičín

  • Oblastní nemocnice Jičín – info

  • MUDr. Andrea Fraňková – info

  • MUDr. Petra Bílková – info

  • MUDr. Jana Veldová (pouze registrovaní pacienti) – info

  • JNONY, s.r.o. – ORL ambulance – info