Naše moto

„Život není o tom vidět to krásné … ale prožít to!“

-- Dagmar Nosková, ředitelka

Březen a duben v domově pro seniory

První jarní měsíce byly nejen v domovech pro seniory poznamenány pandemií nového typu koronaviru. I přes všechna omezení, která byla nařízena, jsme se i u nás v Oboře snažili, aby se naši klienti těšili dobré náladě.

Na začátku března jsme ještě před vypuknutím koronavirové krize stihli uspořádat kavárničku, která jako již tradičně na začátku března patřila připomenutí si Mezinárodního dne žen. Všechny klientky obdržely karafiát, který udělal radost – stejně jako účast rodin, která byla na této kavárničce opravdu hojná. O hudbu se postarali naši oblíbení manželé Němečkovi z Ostroměře.

Na kavárničce jsme ještě nikdo netušili, jak se za pár dní vše změní, zejména plošný zákaz návštěv v pobytových zařízeních sociálních služeb a následné omezení společných aktivit. I s tímto si naše aktivizační pracovnice a pečovatelky poradily. Dodralo se peří, přivítali jsme jaro, proběhly tradiční přípravy na Velikonoce včetně pečení a zdobení perníčků.

Také nás kontaktovalo spousta hodných lidí s dárky pro naše klienty – narcisky, obrázky dětí ze Základní školy Husova z Jičína, díky finančnímu daru jsme mohli zakoupit tablet a zprostředkovávat tak videohovory klientů se svými rodinami. Všechny dárky, stejně jako to, že na naše klienty myslí tolik dobrých lidí, nám udělalo velkou radost, děkujeme!