Naše moto

„Život není o tom vidět to krásné … ale prožít to!“

-- Dagmar Nosková, ředitelka

Aktuální situace v domově pro seniory

Všichni v současné době netrpělivě čekáme na jakékoli změny k lepšímu – vyhlížíme termín očkování klientů v našem zařízení, toužíme se setkat se svými blízkými tak, aby nebyl nikdo ohrožen nákazou. Bohužel si na povolení návštěv i očkování budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Ačkoli to vypadalo, že se nám povedlo šíření nákazy virem covid_19 v našem domově zastavit, tento týden se bohužel potvrdilo několik dalších pozitivních případů. Jsme v úzkém kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí, v pondělí 25. 1. 2021 by měl do našeho domova přijet mobilní testovací tým, který metodou PCR otestuje všechny klienty. Zaměstnanci i nadále podstupují každý pátý den antigenní testování.

Z tohoto důvodu i nadále platí zákaz návštěv, klienti nemohou opouštět zařízení. Veškerý personál dodržuje přísná hygienická opatření, snažíme se šíření nákazy zastavit. Rodiny klientů jsou průběžně informování o stavu jejich blízkých.

Co se týká očkování proti viru covid_19, vše bude záležet na výsledcích testování. Domov pro seniory se bude řídit doporučeními Krajské hygienické stanice a Očkovacího centra Oblastní nemocnice Jičín, které by mělo očkování v našem domově zajišťovat.

Společně všichni věřme, že budou další zprávy pozitivnější, že se jedná snad o poslední karanténu, že budeme moci co nejdříve přistoupit k očkování našich klientů a že se budeme moci všichni alespoň přiblížit k normálnímu stavu.