Naše moto

„Život není o tom vidět to krásné … ale prožít to!“

-- Dagmar Nosková, ředitelka

Aktuálně z domova – nařízená karanténa

Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů,
dnešní zpráva se mi nepíše lehce. V neděli 24. 1. 2021 (tedy o den dříve, než bylo původně avizováno Krajskou hygienickou stanicí) proběhlo v našem domově pro seniory plošné testování klientů metodou PCR na přítomnost viru covid_19. Během dnešního dopoledne nám byly sděleny výsledky – i přes všechna nastavená a dodržovaná hygienická pravidla a opatření se vir v našem domově rozšířil masivně mezi klienty. Z tohoto důvodu bude s největší pravděpodobností následovat testování také zaměstnanců.

Stav většiny klientů je „normální“, zdali to tak lze v této zvláštní době říci. Praktická lékařka MUDr. Cvrčková Vás bude v průběhu dnešního a zítřejšího dne informovat o aktuálním zdravotním stavu Vašich blízkých a pokud se stav jakkoli změní, budete informováni ošetřující lékařkou nebo zdravotní sestrou jako v běžném provozu. Dvakrát denně je klientům i zaměstnancům měřena tělesná teplota, jakékoli změny zdravotního stavu oproti normálu jsou konzultovány s ošetřující lékařkou.

Do odvolání je v našem zařízení nařízena karanténa a s ní související zákaz návštěv, očkování se v tuto chvíli odkládá. V současnou dobu není možné zprostředkovávat hovory přes Skype. Pokud Vám nebude zdravotní sestra brát telefon ve chvíli, kdy voláte, žádáme Vás o respekt a shovívavost – ošetřovatelský personál pracuje v ochranných oblecích, obyčejné „vzít telefon“ v tu chvíli tak jednoduché není.

Stejně jako Vy i my vyhlížíme pozitivnější zprávy. Věřím, že nastalou situaci zvládneme, náš tým má mou plnou důvěru. Důvěřujte nám také. Děkujeme Vám všem za podporu.

Mgr. Dagmar Nosková, ředitelka domova pro seniory

Kontakty:
Mgr. Dagmar Nosková, ředitelka – T: 725 387 233
Sesterna – T: 602 331 255